Редакция  Правила сайта Авторы  Проза  Поэзия  Критика  Другое Форум ТОП Комментарии Кандидаты Бездна Гостевая
юлія радченко

Генетика

Когось дороги ведуть до Рима. А хтось – у вирви сирих горбів.

Ідеш, дірявих бронежилетів латаючи невагомість.

Тож хто мене захистить, коли я тепер не живу у тобі?

Коли у моє нутро вповзає чужа вогнева свідомість?

Мінливе місто смердить смертями, руйнуючи твій Колізей.

Невже це безсмертя: втрачати все, у що відчайдушно вірив?

Метелики, Божі діти, мутують, урісши в живих людей.

Куди ж їм іще подітись, коли навколо суцільні діри?

А люди риють окопи. Мінують весни - для селфі у повний зріст.

Засвідчать свою земну присутність ворожим кодом мутацій.

Перевертень-пілігрим - в утробах великих спадкових міст.

У сумнівах. У мені. Клітинно благаю тебе: «Зостанься».

01.07.2015
Читать комментарии (12)
Рейтинг Оценили
0 Ніж у воді, Главный зануда Публикатора.

Вот проблема с этими творческими людьми: они всегда желают быть композиторами, художниками и писателями.
В результате производством труб большого диаметра занимаются бездарности. (с)Рома Воронежский

"Пииты - будьте хорошими людьми! Берегите лес и бумагу - пишите в сети!"

"Книги - это кино для умных"

"Автор умер - но критик всё ещё жив".

"Рукописи не горят - но, в основном, не тонут" (с)

КОММЕНТАРИИ
Ніж у воді
2015-07-01 21:26:35
Заминусовал текст.
Ніж у воді
2015-07-01 21:29:11
непомітно публікатор перетворився на смолоскип
юлія радченко
2015-07-02 14:07:29
Здається, Ви вже говорили про смолоскипи) Тенденційніть) Дякую за висловлену думку!
Евгений Герман
2015-07-02 17:56:22
багато складного в тексті. заважає це
юлія радченко
2015-07-02 23:39:37
Я Вас почула. Дякую.
Вражек
2015-07-02 20:48:15
тексти що починаються з перл по-типу "дороги ведуть до Рима" далі читати небезпечно - можна передознутись запашною кавою з кокаїном і
смутою дощового дня в коханому старому місті.
загалом, тут в кожній строфі можна знайти по 3-4 терпимі слова, іноді вони навіть поєднуються в словосполучення. хоча ні,
передивився ще раз - в словосполучення не поєднуються.
а вобщє да - не треба соромитись виряджати свої творіння бомбами, гранатами, броніками - війна ж як не як. а неактуальний поет - це як БТР на лижах, ага.
юлія радченко
2015-07-03 14:32:46
Про перли, терпимість, синтаксичну й лексичну неузгодженість усе зрозуміло. Стильова довершеність оцінювального процесу просто вражає)
А ось із приводу актуальності-неактуальності. "Вобщє да". Чому б красномовно, хизуючись своїм-ТАКИ витонченим скепсисом, не вказати нетямущим на штучність"вирядження своїх творінь бомбами"? Це ж цілком очевидно - "війна ж як не як".
Вибачте, але на якій підставі Ви розвішуєте ярлики? Чи Ваша вселенська обізнаність сягає того, що можете зі стовідсотковою впевненістю стверджувати, що я не з горнила тієї самої війни, що саме та вогнева свідомість не є зміненим вектором мого життя? Чи, може, стовідсотково переконані, що як данина моді абстрактно ліплю через слово про «продірявлену ліричну свою сутність»?
Так. Мене цікавить якість твору. Коментуєте – дякую. Але Ваше кепкування про «неактуальних поетів» видається відвертою пошлістю й дурнею у контексті того, яким є мій нинішній суб’єктивний життєвий досвід, змінений вектор моїх відчуттів і деформованого світосприйняття через ту об’єктивну БТР-івську реальність. Тож коли читаєш чиєсь глумливе «виряджати свої творіння бомбами», важко стримати емоції. Тому так забагато тексту)))
Миру усім нам.
Вражек
2015-07-04 12:54:48
я не біографію критикую/говняю, а вірш. як одиницю, так і в сукупності потоку подібних. через самохизування(палке заперечення очікується, ага) - я не з горнила тієї самої війни, що саме та вогнева свідомість не є зміненим вектором мого життя і тд - ви не розумієте елементарних речей. тому і вірш нікудишній - інертний коктейль претензійних штампів(броніки, вогнева свідомість і тд) і трухлих банальностей(рим, пілігрим, місто смердить смертями, колізей і подібна поїбота) з могилянських клонувальних темниць(мається на увазі ментальний осередок, а не точка на мапі, уточнюю, щоби знову не було Вибачте, але на якій підставі...). тому і реакційність вам не личить.
Невже це безсмертя: втрачати все, у що відчайдушно вірив? - чи не єдиний рядок, з якого можна щось видоїти, але і він позує так, наче-то кредо-наколка на крайній плоті франка.
і да, яким би не був нинішній суб.єктивний життєвий досвід - він єдино і автоматично не робить вас... ну ви поняли, бо я і так занадто вже занурився в розмусолювання очевидного/банального.
юлія радченко
2015-07-04 19:32:27
Щось забагато тексту й таких розлогих детелизацій як для нікудишніх творінь осіб із роздутим самохизуванням і недолугою реакційністю (тільке яке відношення те саме самохизування має до тексту - інше питання). Урешті-решт усе передбачувано: одні стандартно повинні завжди піарити свою бездарність, а інші хизиватися тим, що вказують першим на їхнє місце, піарячи свої наданалітичні здібності) «Ви не розумієте елементарних речей» - якраз промовисто)
Приємного вечора!:)
Главный зануда Публикатора
2015-07-03 18:42:36
Заплюсовал текст.
Главный зануда Публикатора
2015-07-03 19:02:39
не то чтобы текст откровенно тянул на плюс, даже на бездновский (безднинский, бесовский, тьфу, не знаю как эта байда склоняется или изменяется по падежам), но то, что он НЕ заслуживает быть в минусе - это стопудов, потому, конешно, больше в целях справедливости
имхо - есть чего шлифовать и по форме и по заявленным смыслам, но попытка состоялась и это уже что-то
первая строка мне представляется не согласованной, точка здесь весьма условна, можно бы по сути и без нее, но когда ее заменить запятой - тогда будет особенно заметно несогласованность, если примитивно, то просится повторение когось-когось, но вы, Юля, естественно, попытались этого избежать и покрутить варианты. возможно я чего-то не вижу но чисто как читателю - скребет по ушам, а еще просится - РимУ
Мінливе місто смердить смертями - это порадовало, такие штучки мне всегда нра
после упоминания Колизея очень захотелось написать то ли пародию, то ли подражание (жаль, что не умею)
Невже це безсмертя: втрачати все, у що відчайдушно вірив? - кажется центральной и самой ценной строкой, а вот все, что дальше, стало слишком сложным и недоступным моему пониманию (хотя старался, честно)
юлія радченко
2015-07-03 21:00:31
Спасибо! За детальность и старания)
Вы правы. Попытка состоялась) Больше года вообще ничего не получалось дописать. Этот текст перекраивала несколько раз. Наверное, опять сознательно-интуитивные сложности "перекрывают" техничности и смысловую целостность. Вымученные какие-то ощущения что ли.
Все замечания ценны. Первоначально было "РимУ", потом все-таки еще раз копалась в правописі и изменила окончание. "Когось-когось" кроилось. Был еще варант "вічних горбів" как контраст символики вместо "вічного міста", но потом показалось, что лишнее. Как-то так) Наверное, моя символика и с "метеликами" и "перевертнями" тоже слишком усложненная) Еще раз спасибо за детальность!

Зарегистрируйтесь чтобы прокомментировать
 

Art magazine Проза

Сайт группировки СТАН Давление света

Веб-каталог «Культурна Україна»

Літературний клуб МАРУСЯ

Буквоид

Редакция       Реклама и сотрудничество
© Все права на произведения принадлежат их авторам.
© Nvc

Свадебные торты на заказ Киев