Редакция  Правила сайта Авторы  Проза  Поэзия  Критика  Другое Форум ТОП Комментарии Кандидаты Бездна Гостевая
Лука Жолудь

від сонат Баха заплющується третє око

У Розмарі троє очей і вона бачить у тричі більше ніж інші. Якраз двоє очей спостерігають за співрозмовником а третє читає його думки – помічає всі жести, скрадливі повороти язика, пози ніг і рук. Розмарі стала свого роду детектором брехні, колись навіть працювала у відділку міліції.

Тому Розмарі мусіла прив’язувати своє око - перев’язувала тканинкою як піратка. Так вона і вийшла заміж - за скрипаля. Він відчував оргазм, коли він грав, а Розмарі від задоволення закривала три ока. А три це вже натовп шанувальників, а три це вже цифра містифікацій. Тож Скрипаль ще подумав, що це напевне його особлива доля – бути генієм скрипалем і мати триоку жінку. Тож після концерту він запросив Розмарі на пиво, вона намагалась бути подібною до леді, прищурювала третє око, сміялась з його жартів і тримала півлітрового бокалу пива, від чого той ледь не розлився на її сукню. Словом, І Скрипаль, і Розмарі почувалися дуже романтично.

Наступного місяця Розмарі переїхала до нього, ще наступного вони зайшли до офіційних законнозв’язуючих установ, а ще пізніше зачали дитинку, і все стало як у двооких і зовсім негеніальних. Розмарі готувала Скрипалю здорові сніданки, а він прокидався і грав їй Баха. Вона вже знає, що то Бах, бо саме коли Скрипаль грає його, вона заплюшує всі три ока і яєчня підгорає.

Згодом підгорали вже чотири яєчні. Скрипаль став лідером колективу, що по вечорах грав в інтелігентному ресторані, а раз у рік готувались до великого концерту у філармонії. От і все. А так то він грав, або ходив до друзів.

Розмарі мріяла колись повернутись на роботу і допитувати особливо небезпечних злочинців. А в тісній квартирці її очі не мали куди розвернутись. На третьому оці все частіше залишалась пов’язка. І вона любила Скрипаля, та він замкнув її удома, натякнувши, що вони разом дбають про його генія, а геній має бути помитий, побритий і ситий. Колись Розмарі підспівувала скрипковим сонатам, тепер Розмарі як тільки розпізнає Баха, вона витягує вушні затички з кишені і чіпляє їх на вуха. І робить свою нудну домашню роботу. Їй би не хотілось, щоб Бах був свідком того, що трапилося з ними.

А потім третє око помітило, що Скрипаль приходить додому із заінтригованою посмішкою, Скрипаль не бачить її, Розмарі, він замріяно бренькає щось на скрипці. І це не Бах.

Ти не знаєш його, відповів на розпитування Розмарі Скрипаль. Він не дуже відомий. Він тільки для обраних. Третє око чуло як по-іншому пахне Скрипаль. Третє око запливло солоним морем, що вихлюпувалось у червоний борщ.

Розмарі засумувала.

А одного вечора вона вийшла з дому.

І зрозуміла, як довго звідти не виходила. Дерева стоять вниз головою, птахи тягнуться до землі, літають під самими ногами, ніби сила тяжіння вже не випускає їх до неба. Або нема сил опиратися.

В кіоску продавала газети старша жінка. Але та жінка знає її, бо відкликає на ім‘я

- Розмарі! Я думала, ти померла.

- А я не померла? – на цей раз здивувалась Розмарі.

Це була подруга дитинства Ліля, вона вся помережена зморшками, колишня повія, але по блату отримала газетний кіоск, підпільно продавала сигарети, і на то жила. Ліля все розповіла Розмарі за тих десять років, що пройшли, а ніхто і не помітив. Тільки третє око помічало усе. Нові вивіски, нові люди.

Розмарі попросила у Лілі дзеркало. Як вперше подивилась на себе. І згадала, що в неї є третє око. Зараз воно спало. Розмарі розплющила його і око зраділо, стільки всього для обсервування.

Прийшлось вчитись з початку – вгамовувати його цікавість і вчити бути чемним і не лякати людей.

Ноги пам’ятали дорогу до відділку міліції, в якому колись працювала Розмарі. Там вже були закуплені детектори брехні, і її ніхто не потребував. Тоді Розмарі пішла до філармонії. Розмарі побачила, вперше за своє життя, як Скрипаль відклав свою скрипку у сторону і цілує шию якоїсь молодої студентки. Але звідти не виходить жодного звуку. Жодного. Так третє око Розмарі побачило, як Скрипаль перестав видобувати звук.

Цей пес шкутильгає, бо вчора його збила машина, з невеликою силою удару, певне на переході. А в цієї жінки розвивається хвороба Паркінсона, в неї зачіска з однієї сторони лише гарна. Цього хлопчика покинули батьки, він когось шукає у натовпі і кожні десять кроків озирається.

Розмарі побігла пригладити волосся хлопчикові. А він обійняв її за коліна, й сказав: "я такий радий, мам, що ти повернулась. Усі навколо огидні без третього ока".

04.03.2015
Читать комментарии (1)
Рейтинг Оценили
0

Вот проблема с этими творческими людьми: они всегда желают быть композиторами, художниками и писателями.
В результате производством труб большого диаметра занимаются бездарности. (с)Рома Воронежский

"Пииты - будьте хорошими людьми! Берегите лес и бумагу - пишите в сети!"

"Книги - это кино для умных"

"Автор умер - но критик всё ещё жив".

"Рукописи не горят - но, в основном, не тонут" (с)

КОММЕНТАРИИ
Евгений Герман
2015-05-09 14:24:26
текст нужно читать третьим глазом

Зарегистрируйтесь чтобы прокомментировать
 

Art magazine Проза

Сайт группировки СТАН Давление света

Веб-каталог «Культурна Україна»

Літературний клуб МАРУСЯ

Буквоид

Редакция       Реклама и сотрудничество
© Все права на произведения принадлежат их авторам.
© Nvc

Свадебные торты на заказ Киев