Редакция  Правила сайта Авторы  Проза  Поэзия  Критика  Другое Форум ТОП Комментарии Кандидаты Бездна Гостевая
Лука Жолудь

риба на сніданок/риба на обід

ІнґА попросила його глянути під шафу – пам'ятала ж бо про рибу, яка давно мала би протухнути – тільки не з'являлась зі своїм запахом перед ніздрі, так дивно: вже два тижні як вона випорснула з рук ІнґИ кудись в тому напрямі. ІнґА побоялась витягнути її. Бо з-під шафи так само як і з-під ліжка завжди може вилізти чиясь рука і схопити.

Сьогодні видалася хороша нагода вгамувати визрілу двотижневу цікавість – каналізація забилася волоссям, прийшов сантехнік Василь. Чоловік у Синьому комбінезоні нагнувся, щоб подивитися під шафу, визирнув:

- Он подивись, скільки її тут у тебе! – вигукнув він, і раз за разом почав викидати рибини з-під шафи – на середину кімнати, там, де мав бути паркет, - його проламали рибини – жирні і лускаті, дивилися на ІнґУ банькатими очима, жерли поглядом, показували язик (впевнена, він там був!), зуби не слухаються і цокотять, лампочки на стінах гойдаються, плещуться тінями по стінах, гримить серце, ІнґА стоїть на табуретці.

Стоїть на табуретці, хитається з лампочками, ІнґА намагається посміхнутися рибі. Вона підморгує у відповідь. Сантехніка раптом не стало – тільки комбінезон в лусці. Синій комбінезон, риби випливають з-під землі, дістають до пальців, лоскочуть п’ятки.

Лоскочуть п'ятки, а ІнґА кричить комусь невидимому: „То коропи!! Я їх знаю!” Цілують губками пальці ніг – вони би з'їли її, якби мали зуби, а так змушені цілувати.

ІнґА кричить і просить – прийдіть і врятуйте! Хтось стукає у двері. до коридору так невимовно далеко і так страшно спуститися донизу, де вже риб'яча повінь встелила всі дороги квартири. Не можу.

ІнґА вчепилась руками за гілля, яким поросла кімната, тут синій комбінезон підвівся, проробив спеціально завчені заспокійливі рухи (хотілося, щоб були такими), відчинив двері, а там голий сантехнік. Прожогом кинувся на кухню, в ІнґИ похололо всередині все, що було жіноче на ту годину. Василь не зважав на неї, кинувся в риб'ячу повінь з головою і зник, а вони приязно приплюснули слід за ним своїми прозорими хвостами. ІнґА з комбінезоном самі. Він запалив газ під чайником, витягнув з кишень підцвілі сухарики з родзинками, риби забули про ІнґУ і бавились з сантехніком, котрий час від часу з'являвся у дверях, хіхікав і плюхкався у море луски.

Смачний чай п'є ІнґА кожного ранку. Їх троє і кілька тисяч в однокімнатній квартирі. Робочий комбінезон завжди синього кольору готує сніданок. Двічі на день вони перевертають риб на іншу сторону, коропи задоволені і плюмкають губками, кажуть дякую. ІнґА відповідає „будь ласка” – так їхні стосунки вписуються в рамки людсько-рибного етикету.

Василь знову і знову стукотом, знову голим вривається у хату, перекушує бутербродом з маслом і ковбасою, випиває чай ІнґИ (вона вдає, що обурюється) і біжить до коханок – риб'яче щастя у ньому.

Тепер про ІнґУ є кому подбати - ховає страхи у кулачок і вони там поміщаються.

10.06.2013
Читать комментарии (6)
Рейтинг Оценили
2 Андрій Момут, Евгений Герман.

Вот проблема с этими творческими людьми: они всегда желают быть композиторами, художниками и писателями.
В результате производством труб большого диаметра занимаются бездарности. (с)Рома Воронежский

"Пииты - будьте хорошими людьми! Берегите лес и бумагу - пишите в сети!"

"Книги - это кино для умных"

"Автор умер - но критик всё ещё жив".

"Рукописи не горят - но, в основном, не тонут" (с)

КОММЕНТАРИИ
Евгений Герман
2013-06-10 16:08:08
Заплюсовал текст.
Евгений Герман
2013-06-10 16:08:38
больше текстов хороших и разных!!

на главную!!!!
Лука Жолудь
2013-06-12 13:45:54
аванс )
Евгений Герман
2013-06-12 16:54:07
можно рассматривать как аванс - но с моей стороны это вполне целостный увесистый плюс
Андрій Момут
2013-06-15 19:10:01
Заплюсовал текст.
Савченко Ярослав
2014-03-05 17:33:46
вначале вспомнил Назара, а к средине - Гомбровича

Зарегистрируйтесь чтобы прокомментировать
 

Art magazine Проза

Сайт группировки СТАН Давление света

Веб-каталог «Культурна Україна»

Літературний клуб МАРУСЯ

Буквоид

Редакция       Реклама и сотрудничество
© Все права на произведения принадлежат их авторам.
© Nvc

Свадебные торты на заказ Киев