Редакция  Правила сайта Авторы  Проза  Поэзия  Критика  Другое Форум ТОП Комментарии Кандидаты Бездна Гостевая
novosti
Смотреть инфо »
Другое Форум
Критика

Куртка "Парка" вибір мільйонів

Хто ж з колишніх радянських громадян не пам'ятає настільки модну, практичну, теплу і разом з цим, дефіцитну курточку під назвою "Аляска". У 80-х роках ця куртка була мрією багатьох радянських людей, це було модно і навіть престижно.

Хто ж придумав настільки гаряче улюблену багатьма радянськими людьми куртку з помаранчевою, прошитою ромбом, підкладкою і облямованим хутром капюшон?

Випускати першими цю нейлонову куртку почали за однією версією американці в 1950-х роках для військових льотчиків, за іншою версією японці, там її використовували рибалки на сейнерах, втім, точно відомо одне, що крою вона була за образом і подобою одягу північних народів, ескімосів , навроде ескімоської національної верхнього одягу.

У Радянський Союз "куртки Аляска" спочатку поставлялися з НДР і Фінляндії, це були не зовсім ті "Аляски", які багатьом запам'яталися, вони були простіші, пошиті з грубої плащевки, і мали хутряну підкладку. Ці куртки стали повсякденним демісезонним одягом радянських городян, вони їх носили спочатку осені і по кінець весни.

Потім, у продажу стали з'являтися ті самі, справжні "Аляски", японські, фірми Jako і Chori і американські, фірм Alpha, і Avirex (американські були дуже рідкісні в країні і привозилися людьми, які побували за кордоном). Це куртки були вже з яскравою підкладкою з м'якого нейлону, і верху теж з нейлону, але чорного, світло-коричневого, синього, а між ними штучний наповнювач.

У радянський час вважалося навіть особливим шиком, пройтися в не застібнутій "Алясці, злегка нарозхрист, що б проглядалася помаранчева підкладка, адже не кожен міг дозволити собі настільки модну, а найголовніше дорогу і дефіцитну курточку. В 80-і роки купить куртку Аляска в СРСР було не так просто і коштувала вона 170-200 рублів і ще при цьому, продавалася з "підпілля".

За "бугром", тобто за кордоном, ця куртка теж була дуже модною, в 70-х роках її носили і в Англії, і в Америці, і в Європі, не кажучи вже про Японію, звідки в основному і поставлялися "Аляски" на радянський ринок. А називали їх там, за однією версією "анораки", що, напевно, не зовсім правильно, за іншою версією "Парка" (Snorkel parka).

У нас же куртка "Аляска" стала носити північну назву, втім, вона і створювалася для використання її в несприятливих умовах.

У наш час купити дану модель не так і важко. Багато різновидів можливо знайти у мережі інтернет. Але найкраща всетаки залишаєтся та перша, яку виробляла компанія Alpha Industries.

20.03.2013
Читать комментарии (0)
Рейтинг Оценили
0

Вот проблема с этими творческими людьми: они всегда желают быть композиторами, художниками и писателями.
В результате производством труб большого диаметра занимаются бездарности. (с)Рома Воронежский

"Пииты - будьте хорошими людьми! Берегите лес и бумагу - пишите в сети!"

"Книги - это кино для умных"

"Автор умер - но критик всё ещё жив".

"Рукописи не горят - но, в основном, не тонут" (с)

КОММЕНТАРИИ

Зарегистрируйтесь чтобы прокомментировать
 

Art magazine Проза

Сайт группировки СТАН Давление света

Веб-каталог «Культурна Україна»

Літературний клуб МАРУСЯ

Буквоид

Редакция       Реклама и сотрудничество
© Все права на произведения принадлежат их авторам.
© Nvc

Свадебные торты на заказ Киев